Väärtusinvesteerimine – mis see on?

Väärtusinvesteerimine on investeerimisstrateegia, mille puhul investor otsib investeerimiseks aktsiaid, mis on tunduvalt odavamad ettevõtte sisemisest ehk õiglasest väärtusest. Peamiselt on tegu stabiilsete kasumlike ettevõtetega, mis maksavad ka dividende. Selliste ettevõtete aktsiaid nimetatakse väärtusaktsiateks. Enamasti kuni kolme aasta jooksul väärtusaktsiate hind saavutab oma sisemise ehk õiglase väärtuse ja siis on aeg aktsiad maha müüa.

Kui osta süstemaatiliselt heade ettevõtete aktsiaid siis, kui nende hind on odav, võib saavutada väga head tootlust, mis ületab aktsiaturu keskmist. Probleem on selles, et häid ettevõtteid, mis kauplevad tunduvalt alla oma sisemise väärtuse, on väga raske leida. Kui enamik investoreid peab ettevõtte kasvuväljavaateid heaks, siis on need väljavaated juba täielikult aktsia hinda sisse kirjutatud. Tuleb otsida selliseid häid ettevõtteid, mida teised mingil põhjusel ei taha. Väärtusinvesteerimine tähendab töömahukat fundamentaalanalüüsi suurele hulgale ettevõtetele, et leida mõned üksikud, mis on head ja samas alahinnatud. 

Supervalem.ee on suure osa sellest analüüsist magic formula abil juba ära teinud, nii et investoril jääb üle vaid juba välja sorteeritud heade alahinnatud ettevõtete hulgast omale sobivad aktsiad valida.

Jäta kommentaar