Järgnevalt kirjeldan kahte varianti kuidas kasutada supervalemit oma investeerimisportfelli loomisel.
Supervalem järjestab Balti börsi ettevõtted magic formula skoori alusel nii, et moodustub edetabel. See tähendab, et tabeli tipus olevad ettevõtted on head ja nende aktsiad on soodsa hinnaga. Ostes igakuiselt esikolmikus või esiviisikus olevate ettevõtete aktsiaid võrdses osakaalus saab piisavalt hajutatud heade ettevõtete aktsiaportfelli. Kui mõni portfellis olev ettevõte langeb esikolmikust või esiviisikust välja, siis tuleks selle ettevõtte aktsiaid hoida vähemalt aasta ja alles siis müüa ning osta jälle võrdsetes osades esikolmiku või esiviisiku aktsiaid. Selline lähenemine eeldab investorilt vähest ajakulu ja seetõttu võib seda nimetada kui passiivne investeerimisstrateegia.
Kui investor soovib maksimaalselt ära kasutada kõik aja jooksul ette tulevad soodsad aktsiapakkumised, siis tuleb investeerimisstrateegiat veidi kohendada. Tuleks samuti osta igakuiselt esikolmikus või esiviisikus olevate ettevõtete aktsiaid võrdses osakaalus. Lisaks tuleks iga nädal kontrollida, kas portfellis olevad aktsiad on endiselt Supervalemi aktsiatabelis esikolmikus või esiviisikus. Kui mõni aktsia on tipust välja langenud, siis see müüa ja osta asemele selle asemele tõusnud ettevõtte aktsiaid ning vajadusel tasakaalustada portfelli, et kõik aktsiad oleks võrdse osakaaluga. Selline investeerimisstrateegia nõuab investorilt mõnevõrra suuremat ajakulu ja aktiivsemat portfelli haldamist, seetõttu võiks seda nimetada kui aktiivne investeerimisstrateegia.
Selleks, et näha kumb strateegia on edukam, tegime Supervalemile kaks testportfelli – Passiivse ja Aktiivse. Edaspidi hoiame teid perioodiliselt portfellide tulemustega kursis. Esimesed aktsiad said soetatud veebruaris 2022 ja märtsis teeme esimese ülevaate testportfellidest.
Loodan, et eelnev kirjeldus andis selgust, et kuidas kasutada supervalemit!