Veebruaris 2022 alustas Supervalem kahe testportfelliga: Passiivne ja Aktiivne.
Passiivsel testportfellil ostetakse iga kuu Supervalemi aktsiatabeli top 3 ettevõtte aktsiaid võrdsetes osades. Kui mõni ettevõte langeb top 3-st välja, siis hoitakse selle ettevõtte aktsiaid aasta aega veel portfellis ja seejärel müüakse ning saadud raha eest ostetakse võrdsetes osades top 3 ettevõtete aktsiaid.
Aktiivsel testportfellil ostetakse iga kuu Supervalemi aktsiatabeli top 3 ettevõtte aktsiaid võrdsetes osades vajadusel portfelli tasakaalustades. Lisaks iga nädal kontrollitakse, kas testportfellis olevad aktsiad on endiselt Supervalemi aktsiatabeli top 3-es. Kui on toimunud muutusi, siis müüakse top 3-st välja kukkunud aktsiad ja ostetakse nende asemele tõusnud aktsiad.
Passiivse testportfelli tootlus mais oli 9,44%, S&P 500 tõusis 0,17% ja Balti indeks -3,01%.
Kogutootlus alates testportfelli loomisest veebruaris 2022 oli Passiivsel testportfellil mai lõpu seisuga -15,6%, samal ajal S&P 500 indeks langes 6,6% ja Balti indeks langes 8,2%.
Ülaltoodud graafik arvutab indekseeritud võrdluse Passiivse testportfelli ja aktsiaindeksite vahel. See kasutab algväärtust 1,00 ja seejärel kasvab või kahaneb iga joon iga kuu vastava tootluse % võrra.
Aktiivse testportfelli tootlus mais oli 12,52%, S&P 500 tõusis 0,17% ja Balti indeks -3,01%.
Kogutootlus alates testportfelli loomisest veebruaris 2022 oli Aktiivsel testportfellil mai lõpu seisuga -13,4%, samal ajal S&P 500 indeks langes 6,6% ja Balti indeks langes 8,2%.
Ülaltoodud graafik arvutab indekseeritud võrdluse Aktiivse testportfelli ja aktsiaindeksite vahel. See kasutab algväärtust 1,00 ja seejärel kasvab või kahaneb iga joon iga kuu vastava tootluse % võrra.
Alates juunist jätkame ainult Passiivse testportfelliga. Supervalem sai loodud mõttega, et teha investeerimine lihtsaks ja vähe aeganõudvaks. Aktiivse portfelli pidev tasakaalustamine ja aktsiate edasi-tagasi ost-müük oli liialt aeganõudev ja sugugi mitte lihtne.