Tool to find the best shares on the Baltic Stock Exchange

Supervalem.ee on loodud selleks, et aidata investoritel leida Balti börsilt madala riskiga ja kõrge tootlusega aktsiaid. Ettevõtete andmeanalüüs on aja- ja töömahukas – supervalem.ee teeb suurema osa sellest investori eest ära. Andmeanalüüsiks kasutame magic formulat. Supervalem.ee katab kogu Balti börsi põhi- ja lisanimekirja (välja arvatud finantsettevõtted).

What is the magic formula?

Magic formulat kirjeldas Joel Greenblatt raamatus “The Little Book That Still Beats the Market“. Nüüd on “Eduka investori taskuraamat” saadaval ka eesti keeles. Magic formula põhineb lihtsal fundamentaalsel väärtusinvesteerimisel ja koosneb kahest komponendist: kapitali tasuvus (Return on capital, ROC) ja aktsiahinna kasumitootlus (Earnings yield).

Kõrge kapitali tasuvusega ettevõtted teenivad palju võrreldes sellega, kui palju ettevõte peab maksma, et osta varasid, millest see tulu teeniti. Ettevõtetel, mis saavutavad kõrge kapitali tasuvuse, on tõenäoliselt mingi eriline eelis. See eriline eelis aitab neil hoida võimet teenida üle keskmise kasumit.

Kõrge kasumi tootlusega ettevõtted teenivad palju võrreldes aktsiate eest makstava hinnaga. Magic formula valib ettevõtted läbi järjestussüsteemi. Need ettevõtted millel on kõrge kapitali tasuvus (head ettevõtted) ja ka kõrge kasumi tootlus (odav aktsiahind) on need, mille valem järjestab parimateks.

While a typical stock market index basically buys an average company at an average price, the magic formula aims to buy better-than-average companies, but only if they are available at a better-than-average price.

How does the magic formula benefit investors?

In the table in Joel Greenblatt's book The Little Book That Still Beats the Market , the Magic Formula returns averaged 30.8% per year over 17 years. This is a very good result!

The Magic Formula has also been tested in several European universities and also with very good results.

For example, Topias Kukkasniemi from the University of Lappeenranta investigated in his master thesis whether it is possible to beat market indices using value investing strategies.

The Use of Systematic Value Strategies in Separating the Winners from the Losers: Evidence from the Finnish Markets

Kukkasniemi, Topias (2013)

Mina kasutan Supervalemi aktsiatabelit nii, et iga kuu ostan kolme esimese ettevõtte aktsiaid võrdsetes osades, ja seejärel hoian aktsiaid vähemalt aasta. Kui aktsia viimasest ostust on aasta möödas, siis müün ja ostan saadud raha eest taas võrdsetes osades Supervalemi aktsiatabeli top 3 ettevõtte aktsiaid. Nii toimides tekib aja jooksul portfell umbes 10 hea ettevõtte aktsiatest, mis on kõik ostetud soodsa hinnaga.
Sama strateegia põhjal on loodud Supervalemi testportfell, mille tulemusi kajastan igakuiselt Supervalemi blogis https://supervalem.ee/category/testportfellid/ .
Kui sa vaatad Supervalemi aktsiatabeli tipus olevaid ettevõtteid, siis kindlasti märkad, et enamiku kohta on ajalehtedes negatiivseid uudiseid olnud. Miks on hea mõte sellistesse ettevõtetesse investeerida on lahti kirjutatud blogipostituses https://supervalem.ee/kas-ma-toesti-peaksin-investeerima-supervalemi-aktsiatabeli-tipus-olevatesse-kahtlastesse-ettevotetesse/

Harri Lumiste

Ülaltoodud graafik arvutab indekseeritud võrdluse testportfelli ja aktsiaindeksite vahel.

See kasutab algväärtust 1,00 ja seejärel kasvab või kahaneb iga joon iga kuu vastava tootluse % võrra.

What does a supervalem.ee user get?

Upon payment for the subscription package, a supervalem.ee user account will be created. The user will have access to a spreadsheet where all the companies on the Baltic Stock Exchange are ranked according to their magic formula score. The table immediately shows the companies with the best scores. The table can be found by clicking on the "Baltic Stocks" button in the top menu.

All on näide Balti aktsiate tabeli keskmistest ettevõtetest

näidistabel
Allikas: supervalem.ee. Näide tabeli keskmistest ettevõtetest

Supervalem.ee rakendab magic formula’t kogu Balti börsi (põhi- ja lisanimekiri, v.a. finantsettevõtted) ettevõtete peal ja moodustab ettevõtetest edetabeli. Magic formula skoor sõltub ettevõtete kasumiandmetest, varadest ja kohustustest ning aktsia hinnast. Ettevõtete varade ja kohustuste seis uueneb kord kvartalis, kui avaldatakse värsked kvartaliaruanded. Kasumiandmed arvutame libisevalt viimase nelja kvartali tulemuste põhjal. Aktsiahind uueneb praktiliselt reaalajas (kuni 20 min viivitusega).

Supervalem.ee is aimed at hobby and small investors. Thanks to the Magic Formula Table, it is easy to select the best stocks from the Baltic Stock Exchange.

Choosing the best stocks from the Baltic Stock Exchange is now easy!